top of page
אנשים קוטפים ואורזים ירקות אורגנים בחוות נאח״ת רוח

התנדבות בחווה

עבורנו לבוא להתנדב בחווה זה להיכנס לקהילה של נאח"ת רוח ולמשפחת החווה.

אם ברצונך להצטרף לחווית יומיום מיוחדת ומרחיבה, בין אם לתקופה קצרה או ארוכה מוזמנ/ת לבוא להתנדב אצלנו בחווה.

נפגשים כל בוקר לשיחה והכנה לקראת יום העבודה. 

בין המשימות השונות והפרוייקטים מכינים אוכל טעים, שרובו גדל אצלנו בשדה, יוצרים ביחד את המקום, חולמים רחוק ומאפשרים לקסם לקרות. אתם מוזמנים להביא איתכם את הכישרונות וחדוות היצירה שלכם! 

אנחנו מברכים שמתנדבים ומתנדבות מגיעים אלינו עם השראה ליצירה, ורוצים לקחת חלק פעיל בעולמות התוכן של החווה, או כל רעיון אחר שמרגש אתכם.

 • איפה נמצאת החווה?
  חוות נאח"ת רוח נמצאת במושב כפר יחזקאל למרגלות הגלבוע, עמק יזרעאל
 • איך מגיעים אל החווה?
  אפשר להגיע ברכב פרטי. לבאים ברכב פרטי אפשר לכתוב בוויז חוות נאח"ת רוח. ניתן לקחת קו אוטובוס 57 מעפולה שנכנס עד המושב חמש דקות הליכה מהחווה, או לקחת את קו 412/411 עד מחלף גבע ולהגיע בטרמפ לתוך המושב (2 דק' ברכב , כ15 דק' ברגל).
 • כמה זמן ההתנדבות?
  ההתנדבות בחווה היא לשבועיים מינימום (עדיפות למי שישאר יותר). השבוע הראשון הוא תקופת ניסיון עבורנו ועבורכם/ן, במידה ואחד מהצדדים ירגיש שהדבר לא מתאים (מבחינה חברתית או מבחינת העבודה) ניפרד כידידים.
 • מה כוללת העבודה?
  עבודה בשדה האורגני. ניקיון וסידור לקראת אירוח. עבודות גינון, שיפוץ, בנייה, התנסות בבנייה טבעית. תחזוקה שוטפת של החווה ועוד...
 • כמה שעות עובדים?
  אורכם של ימי העבודה נמשכים כ-8 שעות. ימי העבודה נתונים לשינוי בהתאם לתנאי מזג האוויר או בהתאם לשיקולים אחרים. בשבתות אין סדר יום של עבודה, למעט מתן מענה למתארחים אשר שוהים בחווה באותו הזמן. ימי העבודה כוללים ארוחת צהריים משותפת של כל הצוות. ארוחת בוקר וערב מבשלים בעצמכם אצלנו במטבח.
 • מתי אפשר להגיע אליכם?
  יום ההגעה הוא יום ראשון. רצוי להגיע לחווה עד השעה 12:00 על מנת שתוכלו להתמקם, לעשות סיור עם אחד מאנשי הצוות ולהצטרף אלינו לארוחת צהריים ראשונה - זהו זמן טוב עבורכם לשם ההשתלבות הנעימה עם הצוות ועם החיים החווה. את תאריך ההגעה יש לתאם מול איתי בטלפון - 0522411394.
 • כמה אנשים יש בחווה?
  הצוות הקבוע של החווה כולל 4-6 חברי צוות. המתנדבים בחווה הם 2-4 מתנדבים ומתנדבות. בחווה יש תנועה גדולה של אנשים: בין שאלו קבוצות האורחים שלנו ובין שאלו חברי הקהילה שלנו שלוקחים חלק בפעילויות או שבאים לבלות איתנו. החווה היא מקום קהילתי שוקק חיים המושך אליו אנשים מסיבות מגוונות.
 • מה קורה בחווה במהלך השבוע?
  סדנאות וחוגים קבועים בסטודיו: אקרובטיקה אווירית, ביודנסה, יוגה ועוד. סופי השבוע מלאים בריטריטים, סדנאות ואירוחים פרטיים. מתנדבים שישארו לטווח הרחוק יוכלו להצטרף לחלק מהפעילויות.
 • מה עושים שלא עובדים?
  את זמנכם הפנוי אתם יכולים לנהל כפי שאתם רוצים: לטייל במעיינות בסביבה, ליצור, לבלות עם הצוות או פשוט לנוח.
 • איפה ישנים?
  הלינה היא בחדר המתנדבים המאובזר עם מיטות. מוזמנים גם לפתוח אוהל.
 • יש שירותים ומקלחת?
  מקלחת חוץ אורגנית ומקורה עם מים חמים (משותף עם הצוות) שירותי קומפוסט יש בחווה מכונת כביסה ומייבש שנגישים לכם לשימוש.
 • מה אוכלים?
  התזונה שלנו היא צמחונית. בארוחות אנחנו משלבים ירקות אורגניים טריים מהשדה שלנו, פירות מהעצים בעונה, ביצים מלול התרנגולות. הניקיון לאחר הבישול נחלק בין כולם.
 • מה כדאי להביא ?
  מצעים (כולל שמיכה) /שק"ש. מגבת וכלי רחצה. נעליים סגורות. בגדים נוחים לעבודה, כובע, קרם הגנה (אם צריך). ציודכם האישי. ארנק (יש מכולת במושב). כפכפים. אלתוש (יכול להיות יתושים). כלי נגינה (אם מנגנים).

הצטרפו לעדכונים שוטפים

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לעדכונים שוטפים בנוגע לאירועים, סדנאות ומבצעים שקורים בחווה

תודה שהצטרפתם!

bottom of page